Strona główna » Artykuły kominiarskie » Przedłużenie komina – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przedłużenie komina – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Niewłaściwie wykonane kominy tradycyjne to problem, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wbrew pozorom problem, który wydaje się być banalnym, może wywołać wiele szkód. Jeżeli więc dotyczy to Twojego dachu — nie zwlekaj i zajmij się tym, czym prędzej! Rozwiązaniem może być stalowe przedłużenie komina. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek!

Przedłużenie komina — czym jest?

Dodatkowe przedłużenie komina zazwyczaj jest stosowane w przypadku, gdy komin został źle wymurowany. Najczęstszym problemem jest źle wymierzona wysokość komina murowanego, który wystaje ze szczytu dachu lub innych elementów stanowiących konstrukcję budynku. Taki błąd może kosztować wywoływaniem zawirowań powietrza. Te z kolei mogą spowodować poważne zaburzenia ciągu i odprowadzania dymu z instalacji domu. Jest to jednak możliwe do naprawienia, aczkolwiek wymaga zastosowania stalowych przedłużeń komina. Są one powszechnie stosowane w celu poprawienia drożności ciągu kominowego. W zależności od preferencji właściciela posesji mogą one również zostać dodatkowo zabudowane — tak, by odprowadzały spaliny wydobywające się z urządzeń grzewczych.

Zastosowanie przedłużeń kominowych

Stalowe przedłużenie komina często znajduje zastosowanie w budowlach jedno- i wielorodzinnych. Jego dużą zaletą jest szybki montaż oraz prosta, nieskomplikowana budowa — nasze urządzenia składają się tylko z jednej części. Eliminuje to ryzyko popełnienia błędu w samodzielnym montażu do zera. Przedłużenie komina może bowiem sprawić, że w krótkim czasie po rozpaleniu w piecu, urządzenie te uzyska właściwą sprawność. Wszystko dzięki zastosowaniu izolacji, która minimalizuje ryzyko powstawania punktu rosy. To z kolei jest najczęstszą przyczyną degradacji ścian komina. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ogromne znaczenie ma rozmiar przedłużenia, jakie urządzenie te ma posiadać. W zależności od wymiarów komina parametry te mogą ulegać zmianom. Dlatego też przed zakupem modelu warto upewnić się, co do wymiarów, jakie posiada komin. W tym celu warto również skontaktować się z naszą firmą. Opinia kominiarza, który na co dzień ma do czynienia z przedłużaniem kominów może być tutaj bardzo pomocna. Bardzo ważnym kryterium wyboru powinien być materiał, z jakiego przedłużenie wykonano. Zdaniem wielu specjalistów najlepiej sprawdza się do tego stal wysoko polerowana. Dzięki swoim właściwościom wpływa ona na oczyszczanie środowiska.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZadzwoń: 889 118 099