Strona główna » Opinia kominiarska

Opinia kominiarska
Gdańsk i okolice

Opinia kominiarska Gdańsk
Opinia kominiarska Gdańsk

Niektóre prace remontowo – budowlane, takie jak budowa komina czy zmiana systemu grzewczego w domu wymagają opinii kominiarskiej wystawionej przez uprawnionego do tego kominiarza. Dokument ten będzie niezbędny także podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę czy uzyskiwania odszkodowania, które przysługuje w wyniku pożaru.

Czym jest opinia kominiarska i czym różni się od innych dokumentów?

Opinia kominiarska to dokument wystawiany przez uprawnionego mistrza kominiarskiego po dokonanym przeglądzie. Nie należy mylić opinii kominiarskiej z protokołem kominiarskim – są to dwa odmienne dokumenty. Protokół kominiarski wystawiany jest najczęściej po rutynowej kontroli przewodów kominowych. Opinia kominiarska jest dokumentem obejmującym szerszy obszar zagadnień związanych z kontrolą systemów grzewczych i kominów – dokładne , których dotyczy, przedstawione są poniżej. 

Rodzaje opinii kominiarskich:

 • Opinia kominiarska do projektu instalacji gazowej / do podłączenia gazu,
 • Opinia kominiarska dla sanepidu,
 • Opinia kominiarska do gazowni,
 • Opinia kominiarska do pozwolenia na budowę,
 • Opinia kominiarska do projektu budowlanego,
 • Opinia kominiarska pod kątem wentylacji.

Opinia kominiarska – do czego jest potrzebna i kto może ją wystawić?

Opinia kominiarska jest dokumentem, który wystawiony może być tylko i wyłącznie przez uprawnionego kominiarza. Aby wystawić dokument, należy przeprowadzić określone prace. Zanim mistrz kominiarski wyda zaświadczenie, powinien on dokonać dokładnego przeglądu nie tylko całego komina, ale także podłączonych do niego urządzeń, związanych najczęściej z instalacją grzewczą. Mistrz kominiarski musi przeprowadzić także dokładną kontrolę wszystkich przewodów kominowych, w tym sprawdzić ich stan techniczny. 

Kiedy wystąpić po opinię kominiarską?

Po opinię kominiarską możesz wystąpić wtedy, gdy:

 • ubiegasz się o pozwolenie na budowę,
 • chcesz oddać wybudowany dom/budynek do użytku,
 • chcesz kupić lub sprzedać nieruchomość,
 • po przeprowadzonym remoncie lub modernizacji domu (zwłaszcza, jeśli dotyczył on zmiany systemu grzewczego),
 • ubiegasz się o odszkodowanie spowodowane problemami w systemie grzewczym lub wentylacyjnym,
 • wystąpiły szkody w systemie wentylacyjnym lub grzewczym.

Opinia kominiarska jest nie tylko dokumentem prawnym – pomoże ci również w uzyskaniu rzetelnej opinii dotyczącej stanu komina i przewodów grzewczych i wentylacyjnych w twoim domu. Jednocześnie opinia wystawiona po poprawnie wykonanym przeglądzie pomoże zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Opinia kominiarska Gdańsk

Jeśli szukają Państwo rzetelnych fachowców, którzy wystawią opinię kominiarską i dokonają dokładnego przeglądu, nasza firma oferuje wystawienie stosownych dokumentów na terenie Gdańska i okolic. Opinię kominiarską otrzymają Państwo po dokonaniu dokładnego przeglądu instalacji grzewczych i wentylacyjnych, w tym sprawdzeniu szczelności i stanu technicznego przewodów kominowych, komina oraz urządzeń do niego podłączonych. Naszą firmę cechuje szybkość działania oraz rzetelność – dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. 

Call Now ButtonZadzwoń: 889 118 099