Kominiarstwo

nasady kominowe jaką wybrać

Nasady kominowe – jaką wybrać?

Nasada kominowa to element instalacji kominiarskiej, bez którego w wielu przypadkach ryzykujemy zwiększoną awaryjnością mechanizmu. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie naszemu kominowi odpowiedniego ciągu, pozwalającego instalacji na pracę nawet w wymagających warunkach. Kto powinien pomyśleć o zamontowaniu nasady kominowej i jak prezentują się jej poszczególne rodzaje?

Przedłużenie komina – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Niewłaściwie wykonane kominy tradycyjne to problem, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wbrew pozorom problem, który wydaje się być banalnym, może wywołać wiele szkód. Jeżeli więc dotyczy to Twojego dachu — nie zwlekaj i zajmij się tym, czym prędzej! Rozwiązaniem może być stalowe przedłużenie komina. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek!

Historia kominiarstwa - jak rozwijał się zawód kominiarza

Historia kominiarstwa – jak rozwijał się zawód kominiarza?

Potrzeba odpowiedniego odprowadzania wytwarzanych przez domowe ognisko produktów spalania istniała już od najbardziej zamierzchłych czasów naszej historii. Kiedy jednak technologia ta rozwinęła się na tyle, że konieczne było powstanie zawodu kominiarza? Które związane z nim zwyczaje kultywowane są do dzisiejszego dnia? I jak zmieniał się zakres obowiązków kominiarza z biegiem lat? W tym artykule odpowiemy na te pytania.

Przewiń do góry